חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתובת הדומיין של האתר היא למעשה השם שלו ברשת, או במילים אחרות הכתובת של האתר באינטרנט.

כתובת הדומיין נקראת באנגלית URL, והיא נרכשת דרך רשם מוסמך לרישום דומיינים, כשבישראל מדובר באירגון האינטרנט הישראלי ISOC.

דוגמה לכתובת דומיין- siteName.com .

לאחר שקונים דומיין יש לעדכן את השרת שעליו מאוחסן האתר בשם הדומיין, כדי שהאינטרנט ידע לקשר ביניהם. נחסוך מכם את הצד הטכני שנוגע לזה, ורק נגיד שבמקרים של העברת דומיינים מומלץ לחכות בין 24 ל-48 שעות כדי לוודא שהכל עבר חלק, כיוון שתהליך העדכון הוא משהו שצריך לקרות בכל השרתים של הרשת.

אנחנו נשמח לעזור ולייעץ בנוגע לשם הנכון, לקנות עבורכם את הדומיין ולבצע את פעולת הרישום שלו.

צריך מידע נוסף? מעוניין בייעוץ בנושא?

רוצים לרשום או לקנות דומיין חדש?

להלן כמה פרטים חשובים שחשוב לדעת אודות דומיינים, רישומם וחידושם

כתובת הדומיין של האתר, שזה בעצם הכתובת של האתר באינטרנט URL, לדוגמא www.siteName.com אשר נרכשת דרך רשם מוסמך לרישום דומיינים (בישראל מדובר באירגון האינטרנט הישראלי ISOC) מהווה דרך פשוטה יותר לגשת לאתר האינטרנט במקום להשתמש בכתובת בפרוטוקול האינטרנט, מה שנקרא כתובת IP – Internet Protocol שמורכבת מצירוף של 4 סדרות של מספרים מ-0 ועד 256 אשר מתורגמים באמצעות של הDNS, שאחראי על שיוך כתובת הדומיין לשרת האיחסון של הדומיין.

לשם ביצוע הפניה זו, אנו צריכים לעדכן במקום בו רשמנו את הדומיין, הפניית NS אשר בעצם מעבירה את ניהול הדומיין והתקשורת של הדומיין לשרת שנבחר לאחסן אותו. תהליך זה אגב לוקח לפעמים בין 24-48 שעות, מכיוון שתהליך זה בעצם צריך לעדכן בכל שרתי הDNSים בעולם את השיוך המדובר, ומכיוון שכל שרת מבצע את הרענון הזה בזמן ספציפי במהלך היום, אז במקרים רבים קורה שהשרת התעדכן כבר אצל ספק אינטרנט אחד ובאחד עדיין לא. לכן במקרים של תקלות במעבר דומיינים מומלץ לחכות לפחות 24 שעות בכדי לדעת שכל השרתים עודכנו באופן מלא.

מעבר מדומיין אחד לאחר

במעבר מדומיין אחר לאחר ובעצם כל החלפה של כתובת הדומיין, הדבר המרכזי שיש לזכור ולחשוב עליו, הוא נושא קידום האתר והדירוג שלו במנועי החיפוש. מכיוון שגוגל מקשר את תכני האתר בצורה ישירה לכתובת של הדומיין, במידה ואתם מעוניינים לשנות את שם הדומיין, יש ליצור הפניות מהכתובת הישנה לכתובת החדשה, בכדי להגיד בעצם למנועי החיפוש שיתיחסו לכתובת החדשה כאילו היא הישנה, ובכן יש סיכוי גבוה שגוגל ישמור את הדירוג של הדף בתוצאות החיפוש. כמובן שיש להכיר את נושא הקידום באופן מקיף כדי להבין את כל הפרמטרים הכרוכים בתהליך, ובכל מקרה היינו ממליצים להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת ההחלטה.

במקרים בהם מעוניינים להעביר אתר לכתובת אחרת, יש חשיבות רבה יותר לידע אודות התהליכים השונים וכל הפרמטרים בהם יש להתחשב בהעברה. ישנה גם חשיבות רבה למערכת ניהול התוכן ומבנה האתר. למשל, אם ברצונכם להעביר אתר וורדפרס לשרת אחר, חשוב לדעת שצריך גם לעדכן במסד הנתונים את הכתובת החדשה, ובמקרים רבים גם יש צורך לעבור על הרשומות הפנימיות בתוך מסד הנתונים MYSQL) ולתקן חלקים ספציפיים בקוד שעדיין מנסים להשתמש בשם הדומיין הישן.

חשיבות שם הדומיין והותק שלו

לשם הדומיין ולותק שלו חשיבות רבה באופן הקידום של האתר, והאופן בו מנועי החיפוש ממקמים אותו בתוצאות החיפוש. אז כמובן שלותק הדומיין והאתר חשיבות גדולה בתעדוף של גוגל ומנועי החיפוש מתוך כך שאתר ותיק יותר משמעותו, חברה/שירות בעלות יותר ותק, ובמקרים רבים הדבר מעיד על יציבות החברה המוצר והאתר. לשם הדומיין עצמו כמובן שיש את החשיבות הגדולה ביותר, אם מהצד של הלקוחות ואופן המיתוג שלו, והם שם הדומיין קל לזיכרון וקל להקלדה, ואם מהצד של מנועי החיפוש שבמידה ושם הדומיין גם מכיל מילת מפתח או ביטוי שבו רוצים להופיע בתוצאות חיפוש, מה שאומר שבזכות זה שמילת המפתח כלולה בשם הדומיין, מנועי החיפוש, יתנו ערך רב מאוד לאתר במילה הספציפית בתוצאות החיפוש, וכמובן בהתאם למתחרים, ניתן להעריך שהאתר ימוקם גבוה בתוצאות החיפוש.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפרטים נוספים אודות רכישת דומיין, ועזרה במעבר דומיינים והחלפת שרתים לדומיין:

לא מצאתם מה שאתם מחפשים? מעוניינים בשיחת ייעוץ עם מומחה?

השאירו פרטים ונציג מומחה יחזור אליכם לשיחת ייעוץ/הכוונה:

קבלו הצעת מחיר אישית

השאירו פרטים ונציג מומחה מטעמנו יחזור אליכם עוד היום עם הצעת מחיר אישית מותאמת לצרכים שלכם

Divinesites

לכל שאלה מוזמנים לשלוח הודעה
ונציג מומחה יחזור אליכם בהקדם

להרשמה לניוזלטר